Aktivity v okolí

 

Aktivit je zde mnoho. Rozsáhlá síť cyklostezek, značené turistické trasy, zřícenina hradu, zatopené lomy, přírodní památky, černovodské rybníky... Rádi Vám porádíme, kam vyrazit. Možností je zde více než dost a rozhodně se  nudit nebudete. 

Zřícenina hradu Kaltenštějn

Zřícenina raně gotického hradu Kaltenštejn (nazývaná též Hradisko) se nachází 9 km severně od Jeseníku, asi 2 km od obce Černá Voda nad osadou Nové Podhradí. Výšinný hrad na skalnatém vrcholu kuželovitého kopce byl mohutnou pevností. První zmínky o hradu pocházejí z roku 1250.

Sedm lánů

Na vrcholu Lánského vrchu v Rychlebských horách v obci Skorošice stojí v nadživotní velikosti stůl a dvě židle. Tato neobvyklá stavba je viditelná z dalekého okolí a zaujme každého na první pohled.

Zatopený lom Rampa

Jeden z dominantních a často navštěvovaných lesních lomů v Černé Vodě, jehož hlavní zvláštností je naříznutá vysoká kolmá stěna, podle níž vždy lehce odlišíte tento lom od ostatních. Lom nabízí krásné koupání v čisté vodě.

Venušiny misky

Národní přírodní památka Venušiny misky jsou žulové skalní prohlubně, připomínající obří mísy. Nacházejí se v malém skalním městečku na vrcholu kopce Smolný u obce Velká Kraš v Rychlebských horách.


Kontakt

Petra a Vladimír Blahovi (Puckovi)

131
Černá Voda
790 54


+420 724 523 674